שם
דוא"ל
טלפון
הודעה

ויזת עבודה לקנדה- LMO

לפני שנסביר על הויזת LMO בואו נעשה קצת סדר בתוך כל הבלגן. בניגוד לארה"ב שכנתה של קנדה, אזרחים ישראלים יכולים להיכנס לגבולות המדינה ללא הוצאת ויזה מיוחדת. ברגע שנכנסים לקנדה מונפקת באופן אוטומטי אשרת שהייה התקפה בדר"כ לתקופה של חצי שנה.
מלבד זאת ישנם ישראלים שבוחרים להגיע לקנדה למטרות אחרות כגון לימודים, הגירה או עבודה חוקית. אם הכיוון הוא לימודים ניתן להוציא ויזת סטודנט שהוצאתה מותנית בהצגת מכתב קבלה למוסד לימודים, הצגת תעודת יושר מהמשטרה, הצגת תוצאות בדיקות גופניות שונות והצגת מצב חשבון הבנק המעיד שביכולתכם לממן את הלימודים ואת תקופת המחיה בזמנם. האישור לימודים מאפשר גם עבודה באופן חוקי ברחבי המדינה.

כמו כן ניתנת אלה מכם שרוצים לעבוד בקנדה באופן חוקי יכולים להוציא ויזה שנקראת- LMO- Labour Market Opinion. 

מהי ויזת L.M.O:

ויזת LMO זוהי אשרת עבודת חוקית המאפשרת עבודה ברחבי קנדה באופן חוקי למשך שנתיים שלמות. חשוב לציין שבניגוד לימים עברו בהם ממשלת קנדה הייתה משחררת הקצאות לחברות של ישראלים לאישורים אלו כיום הוא מצב הוא קצת שונה ואין להרבה חברות אישורים אלה.
בגלל שמדובר בויזת עבודה שמחייבת היקשרות לחברה כלשהי ישנו קושי לישראלים רבים להוציא אותה.

הליך הוצאת הויזה:

ראשית יש למצוא חברה חוקית, בעלת רישיון עסק, חברה בעלת נקודות מכירה ברחבי קנדה שמוכנה להצהיר שברצונה להעסיק את המועמד המבקש ויזה זו.
הוצאת ויזת LMO מותנת בהליך ביורוקרטי  שבמהלכו על מבקש הויזה להוכיח למשרד משאבי האנוש בקנדה HRSDC שהעסקתו לא תוביל להשפעה שלילית עבור אזרחי קנדה, כלומר ששימושו בויזה זו לא תמנע מאזרח קנדי את אותה המשרה.
העלות הכוללת של הוצאת הויזה זו נעה בין 1,000 ל-1,500 דולר.

חסרונות הויזה:

החיסרון המרכזי של הויזה הוא .
העלות של הויזה היא גם פקטור שיש לקחת בחשבון, חברות שיש ברשותן הקצאות לויזת LMO וממנות אותה לעובדיהם ידרשו התחייבות לתקופת עבודה קבועה מראש, וזו בעיה להתחייב מראש לעבודה שנמצאת מעבר לים ולמרבית האנשים אין את הידע הנדרש והניסיון לדעת האם יצליח וההתחייבות הזו תשתלם להם או לא. קיימת אפשרות שעוקפת את החיסרון הזה והיא עבודה בחברות שמעסיקות לתקופה קצרה את העובד ללא האישור (אך בידיעה של כל הגורמים שהיא בדרך) ולאחר שבועיים, שלושה במידה והעובד והמעביד מרוצים תונפק הויזה בקנדה עצמה.
הויזה הזו היא אישית למקום עבודה אחד, כלומר המעסיק שהנפיק לעובד את הויזה הוא המעסיק הבלעדי תחתיו יוכל לעבוד, במידה ויעבור למעסיק אחר הויזה לא תוקפה של הויזה יחול.
חסרון נוסף שיש לקחת בחשבון הוא שאין הרבה הקצאות לויזה זו, צריך הרבה מאד מזל!!!

יתרונות הויזה:

ויזת ה-LMO היא ויזת עבודה לטווח ארוך, ביחס לויזות עבודה אחרות בעולם. הויזה הזו נחשבת מבחינת ספירת תקופת הזמן לקבלת אזרחות קנדית, שבדרך כלל נע בין 5 ל-6 שנים. וכמובן עבודה חוקית בקנדה!!! עבודה ללא דאגות והרבה שקט נפשי.

ונחשבת לטובה ביותר מכל ויזות העבודה הקיימות בתחום העבודה בחול