שם
דוא"ל
טלפון
הודעה

ויזה סטודנט בארה"ב- J1

קיימים סוגים שונים של ויזות לארה"ב אחרי ויזת התייר שהיא הנפוצה ביותר קיימת ויזת J1 שגם היא משמשת עבור ישראלים צעירים צוהר לכניסה לגבולות המדינה.

מהי הויזה:

ויזת J1 ,במילים אחרות ויזת חילופי מבקרים הינה אשרה המאפשרת לכל המעוניין להתחיל עבודה, הכשרה או מחקר בארצות הברית במסגרת תכנית רשמית שנמצאת בחסות מוסד לימודים מוכר, או כל מסגרת אחרת שידועה בפני הממשל האמריקאי.
מטרתה של הויזה הזו היא להגביר את שיתוף הפעולה הדדי בין אזרחי ארה"ב לבין אזרחי המדינות השונות בתחום החינוך והתרבות. ויזה זו ניתנת לתקופת זמן מוגדרת מראש. ברוב המקרים מועמדים לויזת J1 אינם רשאים להוציא את הויזה באופן פרטי ועליהם להגיש מסמכים המעידים על כך שהם חלק מתכנית מוגדרת שזקוקה לשירותיהם. אנשים בדרך כלל שמקבלים ויזה מסוג זה הם סטודנטים שסיימו תואר ראשון והם תחת מסגרת של חילופי סטודנטים בארה"ב, מדריכים במחנות קיץ, אורחי ממשל, אנשי אקדמיה הממונים על ידי פקולטות בארץ, אנשי עסקים, משרות אופר וכל מיני תכניות מתמחים עבור סטודנטים במקצועות שונים לסיכום מדובר ב ויזת עבודה ארוכת טווח .

הליך קבלת הויזה:

הליך קבלת ויזת J1 זהה לכל שאר סוגי הויזות. יש להגיש בקשה ולקבוע תור לראיון ובו להיות מצוידים: בטופס הבקשה לויזה, דרכון בתוקף של לפחות שישה חודשים קדימה, טופס אישור זכאות מגורם ממונה המוכר בפני הקונסוליה כמנהל תכניות חילופי מבקרים וקבלה על תשלום אגרת הויזה בבנק הדואר. גם בהוצאת ויזה מסוג זה נדרשים המועמדים להוכיח כי אין בכוונתם להגר לארה"ב ולכן עליהם להגיש מסמכים המעידים על זיקה לארץ כגון: מכתב מקורי מהמעסיק ובו פרטים לגבי המשך העסקת העובד בחברה לאחר חזרתו מהתכנית, שלושה תלושי משכורת אחרונים, אישור סטודנט וקבלה עבור תשלום שכר הלימוד, גיליון ציונים אקדמי, רישיון עסק במידה וקיים, תשלומי שכר קבועים מהמעסיק הנוכחי, ועוד.
בעת הגשת הבקשה לקבלת אשרת J1 על המועמד להצהיר כי אין בכוונתו להגר או להשתקע בארה"ב וכי יש בידיו את האמצעים הכספיים לפרנס את עצמו במשך התקופה בה ישהה בארה"ב.

כדאי לדעת:

בעלי ויזת J1 רשאים להיכנס לארה"ב עד 30 יום לפני תחילת התכנית ולשהות תקופה נוספת של 30 יום לאחר סיום תכנית על מנת להכין עצמו לקראת עזיבת גבולות ארה"ב ולאפשר לו לטייל ברחבי המדינה טרם עזיבתו. 
ניתן להאריך את אשרת ה-J1 או לשנותה בארה"ב לאשרת שהייה B1/B2- אשרת שהייה לתייר. מדובר בהליך שנקרא ,"שינוי סטטוס" ואישורו אורך כ-90 ימים בעודם בעל האשרה נחשב כחוקי ברחבי המדינה.
השגרירות רשאית להנפיק ויזה זו בכל זמן לפני התחלת התכנית.
לא רשאים לקבל ויזה זו מי שקביל שלילה לויזת תייר בחצי שנה האחרונה, בעלי עבר פלילי בארץ, מי ששה בארה"ב מעבר לתקופת השהייה שניתנה לו או מי שביצע עברה פלילית בגבולות ארה"ב.