שם
דוא"ל
טלפון
הודעה

ויזת סטודנט באוסטרליה

אוסטרליה היא אחת המדינות בהם לא מומלץ לעבוד באופן לא חוקי.  קיימת בקרה קפדנית במיוחד של משטרת ההגירה ברחבי היבשת מה שמהווה סיכון גדול עבור מי שמגיע לאוסטרליה ועובד שלא על פי החוק.  עבור מי שברשותו דרכון ישראלי בלבד או כל דרכון אחר שאינו של אחת ממדינות ההסכם עם אוסטרליה (ראה working holiday visa) הוצאת ויזת תייר בלבד תאפשר טיול או ביקור ברחבי היבשת אך בשום פנים ואופן לא עבודה שהיא חוקית! האלטרנטיבה שישראלים רבים בוחרים בה היא הוצאת ויזת סטודנט שמאפשרת לימודים ועבודה באוסטרליה באופן חוקי היא למעשה ויזת עבודה לכל דבר .

השלבים להוצאת ויזת סטודנט:


שלב 1:
בכדי לקבל ויזת סטודנט לאוסטרליה על המועמד להתקבל למוסד לימודים אוסטרלי מוכר. הלימודים יכולים להיות אקדמאים או לימודי תעודה והם חייבים להיות מלאים כלומר, נוכחות חובה של לפחות 80 אחוז מהשיעורים ורמה ציונים מספקת.
שלב 2:
כל מועמד שבכוונתו לקבל אישור לימודים באוסטרליה צריך להוכיח על ידי אישור מהבנק יכולת כלכלית למימון עלות הלימודים, המחיה וכרטיס טיסה.
עלות הלימודים היא רבעונית ונעה בין בין 1,000 ל,2000 דולר אוסטרלי כל רבעון.
עלות המחיה הממוצעות לסטודנט מוערכת בכ- 1,500 דולר אוסטרלי לחודש.
עלות כרטיס טיסה לאוסטרליה מישראל בממוצע הוא -1,800 דולר.
סטודנטים לתארים אקדמאים מתקדמים צריכים להראות נזילות כלכלית של שנה אחת בלבד. ניתן להראות אישור בנקאי של מישהו מקרבה ראשונה ולא בהכרח של הסטודנט עצמו.
שלב 3:
כל מועמד נדרש לעבור בדיקה רפואית מטעם שגרירות אוסטרליה בארץ הכולל:
צילום חזה, בדיקת שתן ומעבר על היסטוריה רפואית.
שלב 4:
סטודנטים מחויבים בביטוח בריאות לסטודנטים (OSCH) או בכל ביטוח פרטי אחר. חלק מהאוניברסיטאות כוללות את התשלום עם שכר הלימוד אך ברוב הקורסים שאינם אקדמאים יש לשלם על ביטוח הבריאות בנפרד.
שלב 5:
אך ורק מועמדים ללא עבר פלילי מוכח ראשיים להגיש מועמדותם.
שלב 6:
כל מועמד אשר מגיש מועמדותו לויזת סטודנט באוסטרליה נדרש לעבור מבחן IELTS.
המבחן מחולק לארבעה חלקים: שמיעה, כתיבה, קריאה ודיבור אותו עושים במועצה הבריטית שממוקמת ברמת גן ומספקת קורסים של מספר שבועות על מנת לעלות את סיכויי ההצלחה במבחן ברוב המכללות באוסטרליה נדרש ציון ממוצע של לפחות 6.5 מתוך 9 כאשר אסור לרדת מתחת לציון 6 בכל אחד מהחלקים במבחן.

עבודה תחת ויזת סטודנט:

ויזת סטודנט באוסטרליה מאפשרת עבודה חוקית ברחבי המדינה של 20 שעות שבועיות בזמן הלימודים וזמן בלתי מוגבל בחופשות כמו כן במידה ומדובר בלימודים אקדמאים
גם בני הזוג של בעלי הויזה ראשיים להיכנס לגבולות המדינה ולעבוד באופן חוקי. ויזה זו תקפה לכל תקופת הלימודים ואין צורך לחדש אותה משנה לשנה.

מידע נוסף על הלימודים ומוסדות הלימוד באוסטרליה ניתן למצוא באתר- www.studyinaustralia.gov.au