שם
דוא"ל
טלפון
הודעה

קשיים בעבודה בחו"ל

קשיים בעבודה בחו"ל

קשיים בעבודה בחו"ל

ממי כבר לא שמעתם על עבודה בחו"ל, מחבר מהצבא, מהבת של השכנה, מאחות של חברה, ומהבן דוד של גיסתך, כולם היו וסיפרו על הערמות כסף שעשו, על המסיבות בארה"ב, על הקנגרו באוסטרליה או על החופים במקסיקו, והאמת שכל זה נכון אבל יש עוד כמה דברים שכדי לדעת לפני שנוסעים... עבודה בחו"ל הסיפור האמיתי.

קושי ראשון:

אתם בשדה תעופה, כל החברים הגיעו, אמא כבר עם מטפחת ביד, אבא מספר בדיחות לא מצחיקות של לחץ ואתה מת מפחד שאתה לא עושה את טעות חייך. הקושי הראשון של עבודה בחו"ל הוא הפרידה מהבית, העליה למטוס והנחיתה בארץ זרה. כולם אבל כולם עוברים אותו יש מי שלוקח את זה בסבבה ומבין שמה שלא יהיה הוא הרוויח טיול בחו"ל ויש כאלה שלחוצים רצח וגם אותם אפשר להרגיע איך?!?! ככל שהנחיתה יותר רכה ויש ידיים מחבקות שמחכות לך בשדה תעופה בחו"ל, מישהו שאוסף אותך לדירה מוכנה, מרוהטת ומאובזרת שמחכה רק לך תדע שאתה בידיים טובות. וכמובן בצד השני של המתרס החברה דרכה הגעת מהארץ שהיא הגב שלך, והביטחון שלך גם מעבר לים.

קושי שני:

היום הראשון על העגלה. אוי אוי כמה סיפורים שאפשר לספר על היום הראשון ב עבודה בחו"ל , יש כאלה שיש להם מזל של מתחילים ואותו סיפור אימה עובר ליום השני אבל בסופו של דבר הכאפה של ההתחלה פוגעת בכולנו.
אתה יודע את הפיצ’ מעולה, אתה מפוצץ באנרגיות של אטרף, התלבשת טיפ טופ ואתה עולה על העגלה ביום הראשון מנסה לעצור איזה סבתא חמודה, גבר מסוקס, אשת עסקים או סתם ילדה בת 16, לא משנה מי אף אחד לא עוצר לך, מה אני אוויר?! למה למוכר לידי כולם עוצרים ואף אחד לא מעיף אפילו מבט לכיון שליי. אחד הדברים החשובים יותר בעבודה בחו"ל בקניונים היא להבין שמה שעובר עליי כנראה עבר גם על זה שלפניי. היום הראשון על העגלה, גם השני וגם השלישי, למעשה השבועיים הראשונים הם לא פשוטים בכלל, יהיו המון עליות והמון ירידות עד שתתייצב ופה בדיוק ימדד הכוח רצון שלך ההתמדה והכי חשוב האמונה בעצמך!

קושי שלישי:

עבר חודש מהרגע שהתחלת לעבוד,אתה מכיר את המוצרים טוב, הפיצ’ מתגלגל לך כבר על הלשון, אתה מרגיש טוב עם עצמך ותודה לאל ברוך השם אתה עושה כסף!!! ואז נפילה, אחרי שהצלחת למכור כל כך יפה פתאום יש כמה ימים ששום דבר לא זז ואתה מרגיש כיאלו חזרת עשר צעדים אחורה, כן כן גם זה קורה לכל מי שעושה עבודה בחו”ל, אל תתרגש זאת נפילה לשם עליה זה רק אומר שאתה בדרך הנכונה אז אל דאגה! מחר כבר תפרק את הכיס של איזה ברברה חמודה.

קשיים איתם צריך להתמודד לאורך כל התקופה:

עבודה בחו"ל היא עבודה לא קלה לא משנה כמה אתה תצליח אתה תמיד תחזור הבייתה אחרי 11 שעות עבודה לפעמים גם יותר, גמור מעייפות. יש קושי פיזי ומעמסה מסוימת על הגוף שבסוף מתרגלים אליה.
המרחק מהבית, הגעגועים לאמא, לחברים ולכלב, הטיפ היחיד שיש לי לומר בקשר לזה הוא שככל שעושים יותר כסף גם מתמודדים יותר טוב עם הגעגוע, בסופו של דבר העגלות הם "קומונה" אחת גדולה של ח’ברה פלוס מינוס בגיל שלך שבאים לאותה מטרה, אז בלי שתשים לב לתקופה של עבודה בחו"ל יש לך משפחה חדשה שאיתם, אתה בוכה, צוחק, משתגע, עושה קידוש, ויוצא למסיבות משפחה כזאת שכשתחזור לארץ תמצא את עצמך מתגעגע גם אליה.

הקושי הכי גדול שלי בעבודה בחו"ל:

אז כן גם לי כמו לכולם היה קשה בהתחלה וגם לי כאבו הרגלים, וגם אני לא פעם אחת שאלתי את עצמי מה לעזעזאל אני עושה פה וכשטסתי לעונה שניה שאלתי את עצמי שוב את אותה השאלה + כאפה קטנה שהפלקתי לעצמי על הדרך. אבל זה לא מה שהיה לי הכי קשה בעבודה, הקושי שלי המשמעותי ביותר בעבודה היה המצפון!!! הרגשתי לא נעים לי להטריד אנשים, לעצור אותם בקניון, לחפור להם ככה סתם באמצע החיים על איזה מוצר מים המלח, לגרום להם לקנות כבר מחוסר ברירה ונימוס. לקח לי המון זמן להאמין במוצרים, להיות סיילסמנית שמוכרת את עצמה לפני הכל ובראש ובראשונה להבין שאותה גברת נחמדה שעצרתי בעגלה באה לקניון במטרה לקנות!!! אם זה לא יהיה ממני זה יהיה שטות אחרת שתהיה תקועה לה בארון אז אם כבר באתי כל הדרך מארץ הקודש לעבודה בחו"ל למה שלא תבזבז את ה-100 דולר שלה אצלי, גם תרוויח מסכת בוץ לפנים שתוציא לה את השחורים, גם על הדרך נפנק אותה באיזו מתנה ובנוסף אני מתפנקת מאיזה עמלה יפה שתממן לי את הטיול שבגללו מלחתחילה אני עומדת על העגלה.
אז שיהיה המון בהצלחה ויאללה לעבודה!!!

מעוניין בעבודה? לחץ כאן