שם
דוא"ל
טלפון
הודעה

סיפור אישי על עבודה בשיקגו

מיד כשהשתחררתי מהצבא יצאתי להדריך במחנה קיץ של הסוכנות היהודית. התארחתי אצל משפחה מקסימה באינדיאנה ששמה לה למטרה שכל שניה איתם תהיה חוויה. בתום המחנה הם לקחו אותי לחופשה של שבוע בשיקגו ופשוט התאהבתי בעיר, הבניינים הגבוהים, הסקיילין, הארכיטקטורה, הקהילה היהודית המקסימה שם. כשהסתובבנו בקניונים ראיתי את החברים הישראלים שעובדים בגלות, חוסכים כסף מסיבה כזו או אחרת, הם סיפרו לי על ה עבודה בארה"ב וממש התלהבתי מהעניין, חשבתי שזו יכולה להיות צורה טובה לחסוך את הכסף לטיול הגדול. הבטחתי לעצמי שברגע שאחזור לארץ אתחיל לברר לגבי העבודה בשיקגו.

עבודים מספרים על עבודה בטורונטו

כשהייתי בת 18 בערך, הכרתי את מי שלימים יהיה אחד החברים הכי טובים שלי - ניב, בחור קנדי מקסים מתל אביב שלא חסר לו כלום בחיים, הוא השתחרר מהצבא ואני לעומתו, לא התגייסתי מלכתחילה, שבוע אחרי שהכרנו הוא סידר לי עבודה איתו במוקד טלפונים שהמשכורות בו היו לא ריאליות לאנשים שעובדים בארץ, עבדנו במוקד עם חבר’ה שרובם מעל גילנו ועברו קצת יותר מאיתנו הם כבר הספיקו לטייל בעולם, לעבוד בעגלות, בציורי שמן, ממש כבר חוו מה שנקרא את החוויה הישראלית של אחרי הצבא. מנהל המוקד שלנו, אודי, בחור בן 29, המליץ לנו על עבודה בקנדה, אמר ששם היו לו השנתיים הטובות ביותר בחייו. לניב הייתה משפחה בטורנטו ולכן, זה היה רק מתבקש שנחפש עבודה בטורנטו אף על פי שאותי מעט הרתיע שזה האזור היחידי בקנדה שלא ניתן להוציא בו אשרת עבודה.

עבודה בחו"ל זה לא פיקניק

אפילו שחזרתי לארץ לפני יותר משנה, אני עדיין מתקשה להחליט האם העבודה בחו"ל הייתה הדבר הכי טוב שעשיתי או הכי גרוע שעשיתי. בניגוד לרוב האנשים, לא טסתי אחרי צבא כדי לחסוך לטיול הגדול וגם לא כדי לחסוך ללימודים, למען האמת, כשטסתי לארצות הברית אפילו לא היה לי מושג שאני עומדת לעבור שם חוויה מטלטלת חיים. בגיל 15 התחלתי לעבוד במכירות בארץ, עבדתי במכירות של מוצרי מזון, עבדתי בחנויות נעלים, עבדתי במוקדי מכירות טלפונים ועבדתי אפילו תקופה קצרה בתחום האופציות הבינאריות. היה לי את חיידק המכירות מאז שזכרתי את עצמי.

הסיפור של אור על עבודה במקסיקו

הכול התחיל ביולי 2011, בדיוק השתחררתי מהצבא וכבר בחופשת השחרור שלי החלטתי שאני רוצה לטוס לעבודה בחו"ל. לא היה לי כסף, וגם לא ממש מושג למה אני רוצה לטוס או לאיזו מטרה.. אבל ידעתי שפשוט בא לי!

הסיפור של תמר על העבודה בארה"ב

התחלתי את העבודה בארה"ב עוד לפני שהתגייסתי, היו לי עוד 8 חודשים לגיוס אז התייעצתי עם אמא שלי וסגרנו שאני אטוס לבן דוד שלי ואולי אמצא שם עבודה, באותה תקופה שטסתי זה היה נראה שרק ברי מזל מצליחים להגיע לעבודה בארה"ב וכל מי שחזר משם הצטייר כאליל.

הסיפור של מעיין על העבודה באנגליה

הסיפור שלי הוא לא הסיפור הכי מרתק בעולם, אבל בוא נגיד ככה שהעבודה באנגליה מבחינתי שינתה לי את החיים. אני כותבת את המאמר הזה על העבודה באנגליה כי אני מאמינה שישנם הרבה אנשים שלא כ"כ סגורים על עבודות באנגליה ואירופה בכלל ומושך אותם יותר לעבוד בארה"ב, גם אני הייתי בדיוק כמוכם, עד שהגעתי לאנגליה, ואני רוצה לשבור את כל המיתוס הזה...

דורין מספרת על החוויה שלה בעבודה בקנדה

כבר אחרי שהשתחררתי שמעתי סיפורים רבים על העבודה בחו״ל, אבל האמת שמעולם לא טרחתי לבדוק ולנבור לעומקם של הסיפורים אל תשאלו אותי איך בסוף מצאתי את עצמי מגיעה לעבודה בקנדה, ועם כל הקושי זו הייתה אחת התקופות היפות בחיים שלי.

אהבה ועבודה בסן דייגו

אני נזכרת בעצמי שנה לפני שהגעתי לעבודה בארה"ב ואני פשוט לא מזהה את עצמי. העבודה בסן דייגו התגלגלה בצורה כל כך הזויה שלפעמים בא לי לעקוץ את עצמי כדי להתעורר מהחלום החלומי הזה שהתחיל כעבודה בארה"ב וסטה לכיוון שונה לגמרי....

ספיר מספרת על העבודה באנגליה

ביקשו ממני לספר קצת על העבודה באנגליה אז הנה על קצה המזלג מאחת החוויות הכי מדהימות שעברתי בחיים, ברגע שהשתחררתי מהצבא ידעתי שזה הזמן להתחיל לנצל את ההטבות של הדרכון האירופאי שלי, אבל לא ממש ידעתי איך, ברגע שקצת ביררתי יותר לעומק הסתבר שיש לי משפחה שמחזיקה עגלות באנגליה. לא עבר חודש מהרגע שהשתחררתי ומצאתי את עצמי בלונדון המהממת.

גילי מספרת על העבודה בדרום אפריקה

הסיפור האישי שלי על העבודה בדרום אפריקה אינו סיפור אגדות של הצלחה מסחררת, אך גם איננו כישלון טוטאלי. פשוט היה בי את החשק לספר על החוויה האישית שלי ולהציג לכל התוהים את מה שעברתי על מנת שאתם תעשו את השיקולים שלכם ותבחרו את הסיבות הנכונות שבשבילן אתם מעוניינים להגיע דווקא לעבודה בדרום אפריקה.

מעוניין בעבודה? לחץ כאן